top of page

Освітньо - методична робота    дошкільного навчального закладу

 

В ДНЗ № 118 працює 13 педагогів, із них:

 

Мають кваліфікаційну категорію:

«Відповідає займаній посаді» - 1 завідувач

 «Спеціаліст І категорії» - 2 педагога;

«Спеціаліст ІІ категорії» - 1 педагога;

«Спеціаліст» -  4 педагога.

«Відповідає займаній посаді» - 5 педагога

 

         Педагоги дошкільного закладу проходять кожні п’ять років курсову підготовку та атестуються згідно освіти та стажу роботи, а також перспективного плану проходження атестації.

В цьому навчальному році пройшли атестацію  4  педагога:

- вихователь-методист Солошенкова Н.А..  -  «спеціаліст першої  категорії»;

- вихователь Маргарян Т.П.. - «спеціаліст першої категорії»;

- вихователь Кузнєцова Т.М.. – «відповідає займаній посадії»;

- вихователь Градова А.О.. - «відповідає займаній посаді».

 

            На творчих звітах педагоги представили цікаві досвіди роботи за темами:

- «Ознайомлення дошкільників з природою космосу»;

- «Вплив рухливої активності на гармонійний розвиток особистості дітей раннього віку»;

- «Активізація рухової активності дітей раннього віку протягом року».

 У досвідах  представлені матеріали: матеріали для роботи з педагогами (консультації, матеріали до семінарів, семінарів-практикумів); матеріали для роботи з батькам

 ( розроблені пам’ятки та поради для батьків , які направлені на формування  основ здорового способу життя, зміцнення здоров’я; виховання  екологічної  поведінки  дошкільника в довкіллі; анкетування); матеріали для роботи з дітьми (конспекти занять, підбірки дидактичних ігор, творчих наробок).

 

Організація самоосвітньої діяльності та професійної  підготовки  педагогів в ДНЗ поставлена на належному рівні .

Протягом навчального року успішно вирішувалась проблема ДНЗ з виховання дітей дошкільного віку: розвитку цілісної життєво компетентної

особистості дитини засобами інтеграційного підходу до освітнього простору. Педагогічний колектив виконував основні завдання дошкільного закладу:

 1. Відпрацювання механізму наступності між дошкільною та початковою ланками освіти щодо питання психолого-педагогічного супроводу учасників навчально-виховного процесу.

2. Створення умови для збереження оптимального рухового режиму,                  загартування та зміцнення здоров`я дітей, використовуючи сучасні методи оздоровчо-розвивального напрямку та різноманітну дитячу діяльність.

3. Забезпечення дбайливого толерантного ставлення до особистості дитини     

раннього віку в різних життєвих ситуаціях, в процесі активної    

взаємодії з предметним світом.   

 4. Реалізація компетенції національно-патріотичного виховання  дитини засобами народних традицій і звичаїв рідного краю, через      набуття історичного та соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу.

 

            В 2017-2018 навчальному році було проведено чотири  педагогічні ради,  семінари - практикуми, майстер-клас для колег та батьків, консу­льтації з питань:

  • Старший дошкільний вік як первинний етап становлення етнічної ідентичності дитини.

  • «Патріотичне виховання засобами інтегрованої освітньої діяльності».

  • Оптимізація взаємодії педагогів з батьками з духовного і патріотичного виховання дошкільників.

  • Нетрадиційні форми роботи з батьками.

 

Проведені відкрити покази до педагогічних нарад для вирішення поставлених завдань, інтегровані заняття з різноманітними формами і методами активізації пізнавальної активності дошкільників.

            На семінарі – практикумі «Особливості виховання патріотизму у дошкільників»  вирішувались питання  з  мотиваційної підвищувати рівень знань педагогів з питань патріотичного виховання.

Велика увага приділяється національно-патріотичному вихованню дітей,проводяться тематичні заняття, підтримуються традиції проведення народних свят та обрядів, влаштовуються виставки малюнків, виробів сумісних з батьками з метою  ознайомлення з народно – прикладним мистецтвом та вшанування до історичних надбань українського народу.

            Результатами  є: вихователями закладу систематизовано  та  зроблено добірка  ігор за класифікацією та віковими особливостями дітей дошкільного віку. Матеріали  використовуються під час проведення занять та поза ними.

        Вихователі закладу приймають активну участь у навчально-виховному процесі, вивчають та використовують сучасні виховні та навчальні технології, вдосконалюють свою майстерність. Вихователі відвідують семінари-практикуми, беруть участь у педагогічних ярмарках, міських конкурсах, підвищують педагогічну майстерність на курсах кваліфікації.

Колектив  дошкільного закладу приймав участь у огляді-конкурсі  та зайняв перше місце по округу з правил пожежної безпеки  під назвою «Будь обережним з вогнем».

 

          

    На належному рівні знаходиться робота з охоплення дітей мікрорайону соціально-педагогічним патронатом.  Згідно з минулим роком, кількість дітей охвачених  соціально-педагогічним  патронатом  складає 11 дітей віком від 3 до 6 років.         

 

          Для успішного вирішення річних завдань та розвитку творчої особистості педагога протягом навчального року ведеться робота методичного кабінету. Забезпечена наявність методичних розробок вихователями ДНЗ та міста, інноваційних технологій, науково-методичної літератури, наочності .

            На базі методичного кабінету працює консультаційний пункт, який надає консультативну, інформаційно-методичну  допомогу фахівцями  закладу – батькам, співробітникам, громадськості.

        Велика увага приділяється роботі з молодими педагогами.

З вихователями,  які мають педагогічний стаж до 3-х років додатково проводяться консультації, педагогічні години,тренінги, за ними закріплені наставники:

 

п/п

П.І.Б. молодого спеціаліста

Посада

П.І.Б. наставника

1

Градова Анастасія Олексіївна.

вихователь

Русанова Маргарита Леонідівна

2

Нечаєва Юлія Володимирівна

вихователь

Білоглазова Світлана Миколаївна

3

Дмитрієва Тетяна Володимирівна

вихователь

Селецька Анна Михайлівна

 

       Молоді спеціалісти приймають участь у заходах на базі ДНЗ, займаються самоосвітою, готують творчі завдання, виготовляють  атрибути до ігор,  посібники.

 

1.6.  У системі проводиться робота з питання наступності дошкільного закладу та СШ №4. Вихователями відстежувалася результативність навчання випускників закладу та адаптація до умов школи. Протягом навчального року були організовані екскурсії дітей, діти відвідали:  свято першого дзвоника, класну кімната,  бібліотеку, спортивну залу. Для дошкільнят та учнів початкової школи було організовано  сумісне  заняття-урок. Проводилися зустрічі вчителів з вихователями, дітьми та батьками груп старшого дошкільного віку.

У квітні пройшов  масовий захід -  День відкритих дверей, на якому були проведені: екскурсії по території дошкільного закладу,  пізнавальна та ігрова діяльність  за режимними моментами, психолого- педагогічний тренінг «Формування у дітей  психолого- педагогічної готовності до школи».

З  вихователями закладу та педагогами школи проводився  семінар- практикум «Здоров'я майбутнього першокласника», з метою  проведення спільної роботи  педагогів   використовувались  інноваційні педагогічні технології в роботі з дітьми.

 

II. Формування життєвої компетентності дітей дошкільного віку.

 

Кількісні показники результатів обстеження дітей молодшого та середнього віку за 2017-2018 навчальний рік

 

Кількість дітей

високий

Кількість дітей

високий

достатній

середній

низький

серед. вік

 діт.

11%

52%

25%

12%

достатній

середній

низький

молодш. вік

 діт.

9%

33%

18%

40%

 

 

Висновок: результати обстеження вихованців молодшого та середнього віку показали,що згідно освітньої програми та вікових і індивідуальних особливостей дітей,вихованці мають достатні знання.

 

 

 

Моніторинг стану готовності дошкільного навчання

дітей-випускників за програмою «Впевнений старт»

 

 

 

1 – фізичний – В-37%; Д – 37%; С – 16%; Н – 10%.

2 – мовленнєвий – В - 21%;  - 16%; С – 37%; Н –26%.

3 - пізнавальний – В – 21%; Д – 21%; С – 42%; Н – 16%.

4 – художньо-естетичний -  В – 32%; Д – 21%; С – 47%; Н – 0%.

Таким чином, дітей старшої групи можна вважати  готовими до навчання у школі, вони мають сформовану готовність і вміння вчитися, сприймати нове.

 

            Аналізуючи результати у порівнянні з минулим роком, видно, що якість підготовки дітей до навчання у школі зросла на 5%

 

 

Педагогами закладу активно ведеться робота з розвитку творчих здібностей особистості дошкільника.

В закладі працює дві профільні групи: художньо-естетична «Кольорові долоньки» та  фізкультурно-оздоровча «Стежинами здоров'я»,  ведеться гурткова робота   «Англійська для дошкільнят», де діти набувають перших знань про англійську мову.

Діти беруть участь у заходах закладу, у виставках малюнків, тематичних  розвагах , вікторинах.

В цьому навчальному році вихованці ДНЗ традиційно приймають активну участь в міських заходах-конкурсах – «Розумники та розумниці»

у інтелектуально-пізнавальному напрямку -  Астахова Поліна, яка показала  результат достатнього рівня.

Вихованці закладу брали участь у малій спортивній олімпіаді «Старти рум’яних» та заяняли ІІ місце.

III. Матеріально- технічна база  дошкільного навчального закладу

 

В поточному навчальному році поліпшилась матеріально-технічна база дошкільного навчального закладу  завдяки спонсорській допомозі батьків.

Придбано до музичної зали:

  • Килим

  • Гардини

  • Ламбрекени 

  • багети

 

III. Партнерство сім’ї та дошкільного закладу з питань всебічного розвитку дитини.

  3.1.   Протягом навчального року проводилась активна робота взаємодії ДНЗ з батьками, яка опиралась  на спільне розв’язання реальних та життєво важливих проблем, на взаєморозуміння, співпрацю.

Проводились загальні батьківські збори (двічі на рік), де педагоги  надавали збатькам  вихованців  консультації  за труднощами, які виникають у вихованні, на визначення типів родинного виховання, поширення педагогічних та психологічних знань серед батьків, збагачення  досвіду батьків новими освітніми та виховними технологіями, підвищення  рівня усвідомлення власної відповідальності за стан свого здоров’я та членів сім’ї,пропаганда здорового способу життя.

3.2. Активізація та урізноманітнення педагогами форм взаємодії з батьками дали свої результати. Підвищився педагогічний потенціал родини, збагатились виховні уміння батьків. Батьки брали участь у методичних та розважальних заходах закладу: семінар-практикум, творча гра, майстер-клас, спортивні свята, виставки-конкурси малюнків, театралізовані дійства за участю дітей та батьків.

3.3.  Дошкільний навчальний заклад веде систематичну роботу з батьками діти,яких не відвідують ДНЗ. Згідно плану роботи з даною категорією родин ведеться робота мета якої: пропаганда дошкільної освіти, приділення  особливої уваги  дітям 5-тирічного віку, які готуються до шкільного навчання. Вихователі дошкільного закладу здійснюють соціальний патронат, у співпраці з дитячою поліклінікою №5, кожного року оновлюється   склад за списком  дітей, які не відвідують ДНЗ. На базі закладу працює консультативний пункт, який надає консультативну допомогу  педагогів. Батьки  запрошуються на відвідування  батьківських зборів, педагогічних  читань, творчих  віталень, сумісних розваг та свят, Днів відкритих дверей.

 

  IY. Загальні висновки: протягом  навчального року педагогічний колектив дошкільного навчального закладу творчо і натхненно працював над вирішенням основної проблеми освітнього процесу в дошкільному закладі ,з педагогами та батьками проводились традиційні та нетрадиційні  форми роботи.

       Результатами цього є: у педагогів сформована самоосвітня  та творча діяльність, стійка мотивація  до інтересів педагогів і батьків, в дошкільному закладі створена атмосфера спільності, взаєморозуміння. Таким чином, роботу  колектива  можна вважати на достатньому рівні.

Емоційно та яскраво відбулися випускні вечори в старших групах закладу дашкільної освіти №118 "Ягідка". Ось і виросли наші дітки, стали зовсім дорослими. Чекає їх школа, нові  турботи. Але садочок та виховательки Світлана Олександрівна, ВікторіяВікторівна  залишаться в дитячому серці добрим  спогадом дитинства. 

У травні 2018 році, вихователі усіх вікових груп показали ітогові заняття.

На заняття до старших дошкільнят завітала в гості вчителька початкових класів СШ№4 Бодня В.О.

18.05.2018р. пройшли спортивні змагання "Старти рум'яних". Діти нашого закладу зайняли 2 місце серед закладів дошкільної освіти 6 округу

Стало доброю традицією, водити дітей старших груп  до пам'ятника "Загиблим танкистам" та покладати квіти.

З 23.04. по 27.04.2018р. пройшов тиждень безпеки дитини. 

27.04.провели тренування по евакуації

Діти ІІ молодшої групи підготували виставу "Світле СВЯТО ВЕНЛИКОДНЯ" презентували

 сумісну виставку поробок батьків та дітей.

Відкритий показ 

інтегрованого заняття для дітей середнього дошкільного віку

 «Оставлені у спадщину святині - символи рідної України»

 Тиждень фшзкультури 

(відкриті покази занять)

Заняття групи № 1,6 (ясла)  

"Наші перші перемоги"

Заняття групи №4,8

(молодша група)

"Прийшла МАСЛЯНА" 

Завітала в садочок развесела Масляна. З піснями, хороводами,  іграми. Повеселила діточок та їх батьків. 

Запросили веселі  Зазивали батьків та дітей на Ярморок, поласувати блинами, солодощами та смаколиками. 

З днем Соборності України 22.01.

Пройшов сумісний захід до ДНЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ групою №5 та бібліотекою ім. К. Чуковського.

Бібліотекарі розповіли про Єдність України показали виставку книжок. 

Діти декламували вірші, співали пісню "Люба ненька Україна", пограли в ігру "Подоляночка"

"Приходила Коляда" 

   В нашому закладі з'явилася добра традиція святкувати свято Різдва та Старий Новий рік. 

 Радо зустрічала господиня Марічка та господар Василь у своєй хаті колядників та  щедрівників. Співали вони щедрівки, водили хороводи, танцювали танок "Зимове чудо",  грали в ігри з Козою. На прикінці свята получили всі солодкі подарунки.

Новорічні казки для малечі

Наша перша ялинка в садочку

ясла гр№6 

"Пригоди Снігуроньки"

ІІ молодша гр№8 та 4

"Лоскотунчик на новий лад" 

старша група №5

Педагогічна рада №2 "«Формування почуття національної самосвідомості та любові до рідної землі у дітей дошкільного віку»  Впровадження авторських дидактичних ігор з патріотичного виховання для дітей дошкільного віку.

Міський огляд - конкурс "Живи в безпеці -не жартуй з вогнем"

13.11-17.11.2017р

Дошкільнята старшої групи показали театралізовану виставу «Кицькин дім на новий лад». Головна героїня, Кицька Мурмуся, гламурна  красуня. Прийшла додому після шопінгу, безпечно почала використовувати електроприлади, тим самим порушив усі правила з пожежної безпеки. Вогонь охопив кімнату (дівчата під І частину муз. Хачатуряна виконали танок «Вогонь»). Виправив ситуацію Кіт Василь, господар дому, вчасно викликав пожежних точно назвав адресу свого дому . Завдяки сміливим та спритним пожежним, вдалося врятувати дім та саму кицю Мурмусю (хлопцями виконано  муз. композицію «Пожежники»).

За результатами експертної комісії , наш дошкільний заклад зайняв перше місце по 6 округу.

bottom of page