top of page
я105.gif

     На виконання Національної доктрини розвитку освіти, п.3 наказу Міністерства освіти і науки від 23.03.2005р. № 178, Положення про дошкільний навчальний заклад, з метою подальшого утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління освітою, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття і виконання управлінських рішень, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у навчальних закладах, що базуються на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації я, Коломоєць Тетяна Миколаївна, призначена завідувачем комунального дошкільного навчального закладу «Ясла-садок  № 118 «Ягідка Маріупольської міської ради з 16.09.2015р., звітую про основні напрямки діяльності за 2016-2017 навчальний рік.

      З 04 квітня 2016р. по 22 квітня 2016р. пройшла державна атестація  дошкільного закладу, встановлено, що освітні послуги, які надаються закладом відповідають державним стандартам дошкільної освіти; в закладі створені належні умови для методичної, навчально-виховної та фізкультурно-оздоровчої роботи, дотримуються санітарно-гігієнічні норми, розроблен план заходів щодо виконання наданих рекомендацій.

Керівництво роботою дошкільного закладу здійснюється відповідно до Статуту та річного плану роботи.

Дошкільний навчальний заклад №118 «Ягідка» Маріупольської міської ради відкрив свої двері для дітей дошкільного віку        у 1974 році. Розташований за адресою: 87535 Донецька область, м. Маріуполь, Кальміуський район, вул. Прожекторна,6.

Проектна потужність закладу 230 місць, розрахований на 12 груп.

Фактично в закладі функціонують 8 груп (150 дітей), з них 2 групи для дітей раннього віку та 6 груп для дітей дошкільного віку.

Згідно зі штатним розкладом трудовий колектив складається з 36 осіб, з них: педагогічних працівників – 14 (завідувач, вихователь-методист, музичний керівник, вихователі), інших працівників – 22.

Дошкільний навчальний заклад працює з 6.00 до 18.00 годин з п’ятиденним робочим тижнем. Режим роботи закладу відповідає вимогам чинного законодавства дошкільної галузі. За 10,5-годинним режимом працюють 3 групи; за 9-годинним – 4 групи; за 12-годинним – 1 група.

       Укомплектованість груп була проведена згідно з віком дітей.

       Дошкільний заклад здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення. План роботи схвалюється педагогічною радою закладу, затверджується і погоджується з управлінням освіти Маріупольської міської ради, науково-методичним центром.

Впродовж 2016-2017 н.р. в ДНЗ функціонували 8 україномовних груп (100%), 2 профільні групи «Стежинками здоров’я», «Колоьоровий дивосвіт», та 2 гуртка «Маленькі актори», «English club».

         Протягом 2016-2017 навчального року колектив дошкільного закладу працював над проблемою: «Гармонійний розвиток дитини  в умовах інноваційного освітнього простору дошкільної освіти».

В дошкільному навчальному закладі проводиться цілеспрямована робота щодо впровадження української мови в навчально-виховний процес. З метою підвищення фахової майстерності педагогів з розвитку українського мовлення та з питань навчання дітей українській мові вдошкільному закладі були проведені: брейн - ринг «Використання  народознавчих  засобів у становленні  особистості дошкільника», семінар з елементами тренінгу  «Особливості виховання патріотизму у дошкільників», «Мову знати цю неважко коли хоче того серце», педагогічна вітальня «Використання інформаційно-комунікативних технологій в розвитку українського мовлення», презентація «Національно- патріотичне виховання в ДНЗ».

В закладі створений музей українського побуту «Українська світлиця». В приміщенні світлиці  з дітьми проводяться заняття щодо ознайомлення з довкіллям, природою, з розвитку мовлення, образотворчої діяльності. Також відкрита  кімната ЗБЖД де діти граючись, навчаються поводитись безпечно на дорогах та в побуті,

           Ведеться спільна робота дошкільного закладу та СШ №4: для педагогів та вчителів початкових класів проведений семінар-практикум «Скоро нас чекає школа». Стало традицією проведення «Педагогічної вітальні» за участю вчителів початкових класів, сумісні з педагогами та батьками педагогічні ради, свята «Дні батьків», проведення відкритих занять «Подорож до Країни першокласників» у старших групах для вчителів початкових класів у вересні та квітні місяці. З метою підвищення рівня компетентності родини вихованців проводяться загальні збори, семінар для батьків майбутніх першокласників «Незабаром  до школи», виставки родинних газет «З малку виховуємо патріотів», «Моя Україна - моя Батьківщина».

          Відзначається активність роботи з розвитку партнерських відносин з установами та організаціями міста: комітетом самоорганізації населення «Центральний – 1», СШ № 4, бібліотекою ім. К.І.Чуковського.

     Для вирішування проблеми освітнього процесу та реалізації основних завдань, діти та колектив ДНЗ брали участь:

  • у міському конкурсі творчої майстерності «Створюємо авторське видання для малят», та отримали диплом ІІ ступеня

  • у міському конкурсі «Розумники та розумниці» за  напрямком англійська мова для малят на високому рівні;

  • у відбірковому турі в малій спортивній олімпіаді серед дошкільників освітнього округу №6 «Старти рум'яних»;

  • у міському огляді –конкурсі «В країні дорожніх знаків», де зайняли І місце по освітньому округу №6

          Кількісний і якісний аналіз оцінювання методичних заходів, проведених упродовж  навчального року, показав, що всі вони носили науково-методичний  і пізнавальний характер, сприяли підвищенню професійної компетентності педагогів, покращенню якості володіння різноманітними методами роботи.

          Постійно оновлюється  система планування освітнього процесу, обов’язковою умовою якого є врахування індивідуальних інтересів та збереження дитячої субкультури. Впроваджуються в практику нові форми планування за оновленим Базовим компонентом дошкільної освіти  та програмою розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт», програмою виховання і навчання дітей від двох до семи років «Дитина в дошкільні роки», педагоги груп раннього віку протягом року  знайомилися з програмою розвитку дітей від пренатального періоду до трьох років «Оберіг».

         В дошкільному навчальному закладі створене предметно розвиваюче середовище та матеріально-технічна база, які забезпечують реалізацію головних напрямків роботи.

Дошкільний навчальний заклад № 118 «Ягідка» укомплектований педагогічними кадрами та обслуговуючим персоналом. Усі педагоги мають спеціальну педагогічну освіту, за станом здоров`я їм дозволено здійснювати педагогічну діяльність.

 У 2016-2017 навчальному році навчально-виховний процес забезпечують 14 педагогічних працівників, всі педагоги мають відповідну фахову освіту (10 педагогів мають вищу освіту, 4- середньо-спеціальну). Серед педагогів закладу кваліфікаційну категорію мають «спеціаліст І категорії»-3, «спеціаліст II категорії»-1педагог.

Атестація педагогічних працівників та медперсоналу дошкільного закладу здійснюється кожні 5 років.

Вихователь-методист Солошенкова Н.А. пройшла навчально-практичні семінари: «Садочок-простір дружній до дитини», «Вчимося жити разом»,  «Психологічна підтримка в складних життєвих ситуаціях» з підтримки ЮНІСЕФ.

Всі педагоги володіють державною мовою, в межах, необхідних для виконання своїх посадових обов’язків. Розстановка кадрів умотивована, всі педагоги працюють за фахом, забезпечується наступність в роботі.

В дошкільному закладі витримується 3-разовий режим харчування. Для організації раціонального харчування в ДНЗ складається примірне двотижневе меню на зимово-весняний та літньо-осінній періоди року, яке погоджується із санітарно-епідеміологічною службою і затверджується керівником навчального закладу.

Видача готових страв дозволяється лише після зняття проби медпрацівником.

Продукти харчування в ДНЗ постачають установи, які визначені рішенням тендерних комітетів. Продукти завозять згідно заявок, які надає комірник щотижня, вони приймаються лише за наявності супровідних документів, які підтверджують їх походження, безпечність, якість, ґатунок, категорію, дату виготовлення на підприємстві, термін реалізації, умови зберігання.

Технологічне та холодильне обладнання у робочому стані. Працівники харчоблоку мають спеціальну освіту. Періодично проводиться атестація робочих місць.

Дошкільний навчальний заклад є державним закладом, у якому суворо дотримуються вимоги щодо забезпечення прав дитини, які закріплені у основних державних документах:

· Конституція України;

· Конвенція ООН про права дитини;

· Закон України «Про охорону дитинства».

Для ведення цієї роботи у закладі щорічно, на початку року, складається соціальний паспорт закладу, розробляється план заходів. У 2016-2017 н. р. в ДНЗ виховується:

  • 16 дітей з багатодітних сімей;

  • 3 дитина з малозабезпеченої сім’ї; (безоплатне харчування)

  • 3 дитини-інваліда.(безоплатне харчування – 3 дитина).

  • 3 дитини під опікою

       Усі ці діти проживають у нормальних побутових умовах.

Впродовж року проводилась правоосвітня та правовиховна робота з батьками. На виконання листа Міністерства освіти і науки України від 17.12.2008р. № 1/9-811 «Про здійснення соціально-педагогічного патронату», інструктивно-методичних листів від 27.08.2000р. № 1/9-352, від 04.10.2007р. № 1/9-583 «Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади» адміністрацією ДНЗ  розроблені певні заходи, а саме:

· надання методичної і консультативної допомоги сім'ї, включення батьків у процес виховання, навчання та реабілітації дитини;

· формування соціально-педагогічної компетенції сім'ї у вирішенні її психолого-педагогічних та соціальних проблем;

· створення банку даних дітей, які підлягають охопленню соціально-педагогічним патронатом.

Педагоги проводили роз'яснювальну роботу серед батьків щодо необхідності здобуття дітьми старшого дошкільного віку дошкільної освіти.

Система методичної роботи в дошкільному навчальному закладі базувалася таким чином, щоб створити належні умови для підвищення професійної майстерності кожного педагогічного працівника.

Контроль за освітнім процесом був спрямований на систематичне вивчення стану роботи педагогічних працівників, виконання програми виховання і навчання дітей дошкільного віку і надання вчасної допомоги педагогам.

Педагоги при підготовці старших дошкільнят до навчання в школі, велику увагу приділяли не лише формуванню спеціальних умінь, а найголовніше – створювали для дитини умови для формування здатності емоційно реагувати на навколишній світ, міркувати, планувати власну діяльність, доводити роботу до кінця, що є важливішими чинниками у формуванні успішної навчальної діяльності.

Моніторинг готовності дітей до навчання у школі показав, що 69% мають високий рівень, 31% - достатній, 0% - низький.

Організація роботи зі звернення громадян є важливою складовою управління закладом. Упродовж Звітного періоду письмових звернень не надходило. На особистому прийомі у завідувача порушувались питання працевлаштування та оформлення дитини до дошкільного закладу, видача довідок.

Колектив постійно працює над створенням позитивного іміджу дошкільного закладу.

З метою підготовки ДНЗ до літнього оздоровлення дітей проведена робота:

- видано наказ;

- проведено інструктажі;

-відремонтовано, пофарбовано обладнання на дитячих ігрових майданчиках за допомогою батьків.

- проведено роботу для покращення дизайну території дошкільного закладу.

Щоб запобігти нещасним випадкам та професійним захворюванням відбувається контроль за дотриманням працівниками вимог з охорони праці під час виконання ними робіт певного виду або за певною професією. Вимоги визначені інструкціями праці, які затверджені керівником.

В ДНЗ створені належні, безпечні і здорові умови праці відповідно до Закону України від 21 листопада 2002 р. № 229-ІV «Про охорону праці».

Випадків травмування працівників ДНЗ під час роботи у 2016-2017 роках не було.

        Матеріальна база ДНЗ у задовільному стані. Оснащення усіх приміщень відповідає нормативним вимогам. Технічне становище будівлі задовільне. Будівля закладу відповідає санітарно-гігієнічним нормам і знаходиться у задовільному стані, але потребує ремонту.

      Завдяки благодійній допомозі батьківської громадськості:

  • придбали в групу № 8 – дитячі меблі «Кухня та куточок природи»,

  •  групу № 3,7 – придбали гардини; групу №,5 – куточок природи, куточок для книжок;

  • Група №2- куточок досліднецької діяльності;

  • придбали дидактичні, демонстраційні, наочні матеріали, конспекти занять, книги,   методичну літературу,музичні інструменти для дитячого оркестру, іграшки для театралізації;

  • пошили та придбали дитячі костюми для театралізованої діяльності;

  • проведена робота з прибирання та благоустрою території;

  

Плануємо:

продовжувати приймати участь у міні-проектах;

відкрити 1 логопункт;

 «Фізкультурний зал».

придбати штори-занавес для театралізованої діяльності музичного залу.

В наступному 2017-2018 році плануємо продовжувати працювати над проблемами :

- Патріотичного виховання дітей;

- Виховання талановитих дітей;

- Впровадження здорового способу життя;

- Організація охорони життя та безпеки дітей та дорослих;

- Патронат та залучення дітей до дошкільної освіти;

- Тісна праця з батьками та спонсорами;

- Організована  плідна робота з вчителями школи № 4;

 - Участь у заходах в межах округу, району та міста;

- Оновлення та поповнення технічної бази дошкільного закладу.

     За період літа планується частковий ремонт стін, стель.

Все, що придбано і подаровано батьками ставиться на облік. Кожний рік проводиться інвентаризація матеріальних цінностей.

Вважаю, що колектив закладу працює з розумінням свого морального обов’язку, живе в атмосфері постійного пошуку нового, кращого, досконалішого духовно-творчого єднання педагогів, вихованців та їх батьків.

bottom of page