top of page
     Програми
  • Базовий компонент дошкільної освіти в Україні.

  • Положення про дошкільний навчальний заклад

  • «Дитина в дошкільні роки», освітня програма (наук. кер. Крутій К. Л.);

  • «Впевнений старт», програма розвитку дітей старшого дошкільного віку (авт. кол.: Андрієтті О. О., Голубович О. П. та ін.);

  •  «Оберіг», програма розвитку дітей від пренатального періоду до трьох років (наук. кер. Богуш А. М.);

В ДНЗ №118 працюють:
1 завідувач; 
1 музкерівник; 
9 вихователів;
1 асистент вихователя;
1 старша медична сестра;
1 завгосп;
1 кастелянка;
6 пом. вихователя;
1 двірник;
1 робітник по обслуговуванню;
3 сторожа.
Контакти 
87535 
м. Маріуполь, Кальміуський р-он
вул. Прожекторна, 6  
(0629) 38-63-82

Територія обслуговування, закріплена за закладом ЗДО №118 «Ягідка» ММРДО

 

Мікрорайон закріплений за дошкільним закладом:

Вул. Прожекторна 7а, 7, 9,23-79 (непарна сторона);

 вул. Сеченова 5-38, 38а;

вул. Карпинського 9,11,11а,12а-46.

 Пр. Металургів 196,196а,198,200,202,204,206,206а,208,210,212,227,

229,231,235,237,

 Вул Парижзької Комуни

 Вул. Гоголя,

 Вул. Димитрова,

 вул. Льотна,

 Пр. Нікопольський 135-144 вул. Міуськая 27.27а,29,31,32,35,35а          вул. Гоголевська с 1 по 20 вул. Бородіна всі дома

вул.Павловська 4,6,6а,7,7а,8,9а,9б,10,12, 15,17а,24,26,28,30,32вул. вул.Блажевича 2/6,8,8а,10,12.14,16,18,69   вул. Совхозна 21,23-28,30,32-43

вул. Сільськогосподарська с 26 - 40

Інформація про особливості навчального закладу

 

Що таке є наш садок?

Це будинок для діток.

Де дзвінкий лунає сміх, ігри, радощі для всіх.

Друзі, іграшки яскраві і заняття всі цікаві.

У життя найперший крок. Це дитячий наш садок!

Що таке є наш садок?  Наче клумба ягідок.

Тут малята не сумують: і співають, і танцюють.

В ігри грають залюбки, і читають казочки.

Що таке наш садок?  Це чудовий світ казок.

Це фантазії політ, це дитячий добрий світ.

 

Наші вихованці:

Я - яскраві,

Г - гармонійно-розвинені,

І - інтелектуально-обдаровані,

Д - достатньо самостійні,

К - креативні,

А - активні.

 

       Найкращі «ягідки» у світі !!!

Кредо дошкільного закладу:   «Кожна дитина має право на свій особистий шлях розвитку».

 

    Наш дошкільний заклад  – маленька Країна Дитинства, звідки бере початок могутня ріка людського життя. Заклад засновано у 1974 році. Сьогодні  кожного дня 150 веселих, допитливих, життєрадісних малюка відчиняють двері нашого великого й привітного дому, де турботою та піклуванням їх оточують наші талановиті, творчі, майстерні, люблячі працівники.

           

Пріоритетними напрямками роботи є:

- створення розвивального життєвого простору, найсприятливішого для гармонійного і різнобічного розвитку, системного виховання і навчання дітей в ранній та дошкільний період;

- осучаснення та гуманізація педагогічного процесу на основі особистісно-орієнтованої моделі виховання і навчання,  впровадження нових форм діяльності дошкільного навчального закладу в умовах модернізації дошкільної освіти;

- впровадження передових педагогічних ідей, розробок, новітніх  технологій, що сприяють ефективному розвитку пізнавальних здібностей малюків в різних видах дитячої діяльності;

- формування  життєвої компетентності малюків;

- охорона життя і здоров’я дітей, оновлення та удосконалення форм, змісту, методів фізкультурно-оздоровчої роботи і шляхів формування у дошкільників ціннісного ставлення до власного здоров’я;

- оновлення стратегії і тактики взаємодії педагогів з батьками.

 

В своїй роботі педагоги закладу керуються принципами: 

*відкриття власного внутрішнього світу дитини, прагнень, думок;

*набуття знань, умінь, які грунтуються на розвитку практичного,чуттєвого, індивідуального досвіду.

Тези свідомості працівників ДНЗ № 118

 

* немає нездібних          -є ті, хто опановує по-іншому!

* немає імпульсивних    -є безпосередні ! 

* немає агресивних         - є напористі!

* немає повільних           - є розважливі!

* немає ледачих              - є розслаблені!

* немає  боязких             - є обережні!

* немає гіперактивних   - є  енергійні!

* немає  не зрілих          - є ті, які розквітають пізно!

* немає  дратівлих          - є чутливі!

* немає  впертих             - є наполегливі!

реєстрація.jpg

      Дошкільний навчальний заклад № 118 «Ягідка» Маріупольської міської ради знаходиться  за адресою: місто Маріуполь, вулиця Прожекторна, 6.

      Територія закладу огороджена зеленими насадженнями та металевим парканом. Більш ніж на 70% території розташовані газони, клумби, екологічні стежки, висаджені дерева та кущі. Кожна група має ізольований майданчик із зеленими насадженнями, рабатками, квітниками.

      В двоповерховій будівлі дошкільного закладу функціонують світлі та просторі групові приміщення, музична зала, методичний кабінет, медичний кабінет, маніпуляційний кабінет, кімната українського ужитку «Світлиця», кімната ЗБЖД, ряд службових приміщень.

      Дошкільний заклад працює з 6.00 до 18.00 за п’ятиденним робочим тижнем. Вихідні дні: субота, неділя, святкові дні. Працює за гнучким режимом, який враховує вікові та індивідуальні особливості дитини, сучасні тенденції в оновленні змісту дошкільної освіти та навчально-виховних технології, побажання батьків. В закладі функціанує інклюзивна група.

      Навчальний рік у дошкільному закладі починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 1 червня до 31 серпня (оздоровчий період) у дошкільному закладі проводиться оздоровлення дітей.

      У своєму складі має 5 груп, з них: 1 група раннього віку, 3 групи загального типу, 1 інклюзивна група. На 1 січня 2021р. фактична кількість дітей, які навчаються у закладі - 102 дитини.

В дошкільному навчальному закладі працюють 2 профільні групи:

  1. з художньо-естетичного розвитку;

  1. з фізкультурно-оздоровчого напрямку;

Форми організації освітнього процесу будуються на основі програм: "Оберіг", "Дитина в дошкільні роки", "Впевнений старт"  та методичних рекомендацій до них.

      Мова освітнього процесу - українська.

  • форми організації-колективна, індивідуальна;

  • типи занять-фронтальні, групові, індивідуально-групові, індивідуальні.

Додаткові освітні послуги у ЗДО не надаються. 

 

                                    Матеріально-технічне забезпечення закладу

      Кожна група закладу має окремий ізольований  майданчик із зеленими насадженнями, на  яких встановлені пісочниці, ігрове обладнання. Для виконання завдань розумового, екологічного та трудового розвитку дошкільнят облаштовано дитячі городні ділянки, квітники,  висаджено фруктові та декоративні дерева і кущі.

     Навчальні та адміністративні приміщення дошкільного закладу мають затишний та естетичний вигляд. Щороку проводиться косметичний ремонт усіх приміщень, будівля підключена до централізованої системи та каналізування, горячою проточною водою, заклад забезпечений електроводонагрівачами, що встановлені в приміщеннях групових осередків та приміщенні харчоблоку. 

      В закладі дошкільної освіти є протипожежний інвентар, пожежний щит, достатня кількість вогнегасників.

В групових приміщеннях створені необхідні умови для належної організації життєдіяльності дітей. Групові приміщення забезпечені твердим та м’яким інвентарем, відповідають санітарно-гігієнічним нормам. У групах є сучасне розвивальне та ігрове обладнання. До послуг дітей цікаві освітньо-розвивальні посібники та іграшки, які розміщені в ігрових осередках і створюють умови для розвитку творчої та пізнавальної активності дошкільників.

Cтворені умови для підвищення професійного рівня та самоосвіти педагогів, методичний кабінет забезпечений навчально-методичною літературою з грифом МОНУ; періодичною пресою. Педагоги мають можливість знайомитися з цими виданнями в електронному та друкованому вигляді. З 2021 року методичну скарбничку закладу доповнюють переодичні видання:

  • Журнал "Вихователь-методист дошкільного закладу"

  • Журнал "Музичний керівник"

  • Журнал "Практика управління дошкільним закладом"

  • Журнал "Практичний психолог Дитячий садок" ,що будуть придбані за кошти міського бюджету через систему публічних закупівель "Prozorro".

Облаштована ресурсна кімната, місце для роботи музичного керівника.

У кожній групі створені та наповнені необхідним обладнанням та атрибутами для рухливих ігор, необхідним спортивним інвентарем центри рухової активності.

Для задоволення потреб художньо-естетичного напрямку освітньої діяльності придбані різні види театру: ляльковий, пальчиковий, тіньовий, настільний.

Медичний кабінет складається з кабінету прийому та ізолятора. Медичне обслуговуваня в закладі здійснює старша медична сестра. Кабінет оснащено відповідно до нормативно-правових документів.

Фінансово-господарська діяльність ЗДО здійснюється відповідно до законодавчих та інших нормативно-правових актів на основі  кошторису, який складається і затверджується відповідно до законодавства. Джерелами фінансування закладу дошкільної освіти є кошти: міського бюджету, у розмірі передбаченому нормативами фінансування, батьків або осіб, які їх заміняють, добровільні пожертвування і цільові внески фізичних і юридичних осіб.  

                                                   Правила прийому у заклад дошкільної освіти

 

    Прийом дітей до закладу дошкільної освіти здійснює керівник протягом календарного року за регістра цією на https://sadok.bloqly.com на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, медичної довідки про стан здоров’я дитини, довідки дільничого лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження.

    Під час прийому дитини до  закладу дошкільної освіти керівник ознайомлює батьків або осіб, що їх замінюють, із статутом закладу дошкільної освіти, іншими документами, що регламентують його діяльність.
    За дитиною зберігається місце в  закладі дошкільної освіти

  • у разі хвороби вихованця, його санітарного лікування, реабілітації;

  • карантину в ЗДО;

  •  на час відпустки батьків або осіб , які їх замінюють.
    Відрахування дитини з  закладу дошкільної освіти може здійснюватис
    - за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;
    - на підставі медичного висновку про стан здоров’я дитини, що включає можливість її подальшого перебування у дошкільному навчальному закладі даного типу;

       - у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців.
Адміністрація ЗДО повинна письмово повідомити батьків про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів.
    Заклад дошкільної освіти забезпечує збалансоване харчування дітей, необхідні для їх нормального росту і розвитку із дотриманням натурального набору продуктів.

   

Першочергово до державних (комунальних) закладів дошкільної освіти зараховуються діти, які:

  1. проживають на території обслуговування державного (комунального) закладу дошкільної освіти (в разі її встановлення його засновником (засновниками);

  2. є рідними (усиновленими) братами та/або сестрами дітей, які вже здобувають дошкільну освіту в такому закладі дошкільної освіти;

  3. є дітьми працівників такого закладу дошкільної освіти;

  4. належать до категорії дітей з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями;

  5. належать до категорії дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які влаштовані під опіку, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу, патронатну сім’ю, а також усиновлених дітей;

  6. перебувають у складних життєвих обставинах та на обліку в службах у справах дітей;

  7. діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;

  8. мають право на першочергове зарахування до закладів освіти відповідно до закону.

 

Під час подання заяви про зарахування дитини до державного (комунального) закладу дошкільної освіти один з батьків або інший законний представник дитини повинен пред’явити оригінал документа, що підтверджує право на першочергове зарахування дитини, та зазначити його реквізити у заяві. У разі коли право на першочергове зарахування не підтверджено, дитина зараховується до державного (комунального) закладу дошкільної освіти на загальних підставах.

Після зарахування до державного (комунального) закладу дошкільної освіти дітей, які належать до категорій, визначених цим пунктом, здійснюється зарахування на вільні місця інших дітей, батьками або іншими законними представниками яких подано в установленому порядку заяви про зарахування.

 

Переведення вихованців з однієї вікової групи до іншої в межах одного закладу дошкільної освіти та формування його новостворених груп здійснюється щороку наприкінці літнього періоду, але не пізніше 31 серпня.

 

Для переведення вихованця з одного державного (комунального) закладу дошкільної освіти до іншого один з батьків або інший законний представник дитини повинен подати керівнику відповідного закладу дошкільної освіти заяву про зарахування дитини письмово або за допомогою системи електронної реєстрації (у разі її запровадження).

Керівник державного (комунального) закладу дошкільної освіти впродовж десяти робочих днів з дати надходження такої заяви інформує заявника про можливість зарахування дитини до відповідного закладу дошкільної освіти із зазначенням кінцевого строку подання необхідних документів.

Переведення вихованця із державного (комунального) закладу дошкільної освіти до іншого державного (комунального) закладу дошкільної освіти відбувається на підставі заяви одного з батьків або іншого законного представника дитини, що подавав заяву про зарахування (крім випадків, коли за рішенням органу опіки та піклування або суду місце проживання дитини визначено з іншим із батьків).

                               

Перелік документів, необхідних для влаштування дитини до дитячого закладу  

1. Заява на зарахування дитини в електронній реєстрації дітей в ЗДО

2. Медична довідка дитини з проходженням всіх спеціалістів певної форми (до вступу в ЗДО)

3. Ксерокопія свідоцтва народження дитини, ксерокопія ІНН

4. Паспортні данні батьків дитини, ксерокопія ІНН

5. Заява батьків, що до влаштування дитини до дитячого закладу.

6. Батьки зобов’язуються обов’язково сплачувати в термін 3-5 днів кошти, за наданою квитанцією, за відвідування дитиною закладу дошкільної освіти.

bottom of page